Dlaczego warto wybrać gabinet z nowoczesnym sprzętem dentystycznym?


Wizyta u takiego specjalisty jak dentysta to dla wielu dorosłych wciąż stresujące przeżycie, które niejednokrotnie ma związek z przeżyciami z okresu dzieciństwa. Jeśli doświadczyliśmy silnego bólu lub nieprzyjemnego traktowania, niemiłe wspomnienia mogą zostać z nami na długie lata. Warto jednak pamiętać, że stomatologia rozwinęła się przez te wszystkie lata w ogromnym stopniu i obecnie w gabinetach korzysta się z nowoczesnych sprzętów. Dlaczego warto zdecydować się na wizytę właśnie w takim miejscu?

Nowoczesne wyposażenie – korzyści dla pacjenta

Profesjonalny gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym można liczyć na doskonałą opiekę, empatyczne podejście oraz miłą atmosferę. Ważnym elementem jest też wyposażenie w nowoczesny sprzęt oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Obecnie coraz więcej placówek inwestuje w tego typu urządzenia, gdyż w ogromnym stopniu ułatwiają one zarówno diagnozowanie, jak i późniejsze leczenie. Jednym z kluczowych elementów jest mikroskop stomatologiczny. Dentysta wykorzystuje go podczas leczenia endodontycznego. Bardzo przydatne są też inne narzędzia, dzięki którym można powiększyć pole zabiegowe. Na jakie korzyści może liczyć pacjent? Przede wszystkim na przyspieszenie leczenia, które jednocześnie będzie bardziej precyzyjne.

Sporo nowych rozwiązań pojawia się też w chirurgii stomatologicznej. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. wirówka, która służy do uzyskania osocza bogatopłytkowego. W jaki sposób się je pozyskuje? Konieczne jest pobranie krwi pacjenta, która następnie jest umieszczona w urządzeniu. W wyniku jego pracy zostaje wyodrębniona frakcja osocza. Jest ono bogate w komórki, które przyspieszają procesy regeneracyjne oraz białka, które stymulują tkanki do budowy dziąsła oraz kości. Odwiedzając gabinet, który korzysta z takich rozwiązań, pacjenci mogą liczyć na znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji po zabiegu. Oprócz tego mniej odczuwają dolegliwości pozabiegowe.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzać gabinety z nowoczesnym sprzętem?

Obecnie najszybszy rozwój obserwuje się w takich dziedzinach jak implantologia i protetyka. Te dwie specjalizacje wymagają największego wsparcia, gdyż kluczową rolę odgrywa w nich precyzja, estetyka pracy oraz ograniczenie dolegliwości po zakończonym zabiegu. Obecność nowoczesnych maszyn oraz wykorzystanie tomografii komputerowej sprawia, że łatwiej jest uzyskać pożądane efekty. Dentysta korzystający z zaawansowanych sprzętów jest w stanie szybciej zidentyfikować niewykrywalne struktury, zwizualizować kanały korzeniowe oraz zauważyć wszelkie przewężenia. Dzięki temu podczas leczenia kanałowego można uratować zęby, które trzeba byłoby usunąć. Wszystko to przekłada się na skuteczność i trwałość leczenia.

Wiele gabinetów korzysta też z narzędzi przyspieszających pracę. Obecnie można spotkać się z urządzeniem, które pozwala na jednoetapowe uzupełnianie ubytków w zębach bocznych. Jego zastosowanie umożliwia skrócenie czasu wykonywania zabiegu nawet o 1/3. Dla pacjentów szczególne znaczenie mają sprzęty zapewniające redukcję bólu. W nowoczesnych placówkach wykorzystuje się m.in. system komputerowego dozowania anestetyku. W tym przypadku szybkość z jaką podawany jest środek jest dopasowana w taki sposób, aby nie przekroczyć progu, w którym pacjent zaczyna odczuwać ból. Popularnością cieszą się też narzędzia do elektrochirurgicznego cięcia oraz koagulacji dziąseł. Pozwalają one na bardzo precyzyjne działanie, praktycznie bez krwawienia. Dzięki temu pacjent nie musi mieć zakładanych szwów, a tkanka bliznowata jest zredukowana do minimum.