Stomatolog dziecięcy

Nie ma wątpliwości, iż wizyta dziecka u dentysty, stanowi dla nich często ogromny stres. Jak bowiem przygotować dziecko do spotkania z lekarzem od zębów? Jaki powinien być dentysta dla dzieci, aby te czuły się dobrze w gabinecie stomatologicznym? Kiedy niezbędna jest wizyta u stomatologa? Takich pytań pojawia się wiele i bez wątpienia każdy z rodziców, dbając o piękny i zdrowy uśmiech swoich pociech, pragnie wybrać miejsce najlepsze z możliwych.

Nasza klinika Primadent wychodzi więc naprzeciw wszystkim rodzicom. Najlepszy dentysta dziecięcy w Skórzewie i Poznaniu, na jakiego tylko można trafić, świadczy profesjonalne usługi związane z leczeniem pierwszych ząbków i u tych najmłodszych już dzieci i u tych nieco już starszych. Szeroka paleta usług w zakresie stomatologii dziecięcej, pozwala rodzicom postawić na najlepszy wybór i pełne zadowolenie. Każde dziecko, które choć raz znajdzie się pod skrzydłami naszych specjalistów, z pewnością będzie chciało już tutaj pozostać.

Nasza działalność to kompleksowe leczenie stomatologiczne u dzieci. Wykonujemy regularne przeglądy oraz czynności profilaktyczne. Nasz dentysta dziecięcy może zapewnić przy tym przyjemną atmosferę oraz warunki sprawiające, iż dziecko nie czuje się zaniepokojone. Zajmujemy się leczeniem takich schorzeń jak próchnica czy choroby dziąseł. Odwiedź z maluchem nasz gabinet i odkryj, co to znaczy idealny stomatolog dziecięcy!

Aby zapewnić dzieciom przyjemne warunki, nawet podczas realizacji zaawansowanych zabiegów, korzystamy z usług specjalistów w leczeniu najmłodszych pacjentów. Dentysta dla dzieci – na miarę Państwa oczekiwań – takich znajdziecie w naszym gabinecie! Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie powinny być dla dzieci koszmarem, ale miło spędzonym czasem. Dzieci powinny wiedzieć, iż dentysta dziecięcy jest osobą, która pragnie im pomóc i która dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować im piękny, zdrowy uśmiech każdego dnia. Regularne wizyty u dentysty dla dzieci to absolutnie podstawa, aby jak najlepiej móc zatroszczyć się o uzębienie pociech.

Jak przygotować dziecko do wizyty?

Dentysta dziecięcy, nawet najlepszy, nie będzie mógł w stanie sobie poradzić z małym pacjentem, jeżeli od początku jest do wizyty zniechęcony i przestraszony. Ogromnie ważna jest w tym rola rodzica, aby jego dziecko nie bało się wizyt do końca życia. A o to niestety jest nietrudno. Co więc musi zrobić rodzic, aby do tego nie doszło?

Przede wszystkim nie można przelać swojego strachu na dziecko. Nie powtarzaj mu, że sam się boisz, czy że każda wizyta to ból i cierpienie. Unikaj mówienia “ Nie bój się”, “Nie będzie bolało” Nie należy też używać dentysty dziecięcego jako straszaka mówiąc, że jak nie będzie mył zębów to się mu popsują i trafi na fotel. W takich sytuacjach nawet najprzyjemniejszy stomatolog dziecięcy będzie dla malucha przerażający.

Dobrze jest przed wizytą z nim porozmawiać i w formie zabawy opowiedzieć o tym, kim on jest i czym się zajmuje. Jeżeli dziecko boi się lekarzy warto zastąpić fachowe, lekarskie określenia na „Pan” i „Pani”. Można też wspólnie zainscenizować taką wizytę tłumacząc jednocześnie, co po kolei stomatolog dziecięcy wykonuje itd. Opowiedzenie tego w formie bajki może być również bardzo efektywne.

Grunt to przyzwyczaić dziecko do myśli, że lekarz dziecięcy to nikt straszny. Jest to ktoś, kto dba o jego zdrowie i mu pomaga. W naszym gabinecie stomatolog dziecięcy chętnie wytłumaczy Twojemu maluchowi na czym polega jego praca, a także pokaże wszystkie przyrządy do badań. Z nami będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie! Odwiedź nas i się przekonaj.

Istotne znaczenie w prowadzeniu kliniki dentystycznej dla dzieci ma to, aby umieć zrozumieć potrzeby dziecka. Każde jest inne i dlatego tak istotne znaczenie ma to, aby podejść do niego w pełni indywidualnie. Jedne maluchy zupełnie nie boją się spotkania z dentystą dziecięcym, z kolei innych paraliżuje już sam widok fotela. Odpowiednia współpraca na płaszczyźnie rodzic – dziecko – dentysta, stanowi tutaj element nadrzędny i tylko to gwarantuje odpowiednią opiekę stomatologa nad dziecięcym uzębieniem. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej – dziecko nie powinno się bać, a lekarz nie powinien być kimś, kto będzie kojarzył się dzieciom z czymś złym.

W Primadent troszczymy się o jak najlepszą atmosferę, odpowiednie podejście do dzieci, o ich troskę. Naszą myślą przewodnią jest to, aby dzieci chętnie nas odwiedzały i z przyjemnością otwierały na fotelu swoje urocze buzie. Zadbaliśmy o każdy detal i szczegół, począwszy od pięknie zaaranżowanej przestrzeni, przez akcesoria dla dzieci, po najlepszą kadrę lekarzy, dlatego też z tego miejsca, bardzo serdecznie zapraszamy każdego rodzica z dzieckiem do umówienia się na wizytę i postawienia na profesjonalne leczenie uzębienia oraz regularną kontrolę stanu zębów u dzieci.

Kiedy odwiedzić z dzieckiem dentystę?

Wiek, w którym u dziecka pojawiły się wszystkie zęby mleczne to 3-4 lata. Jest to jednak zdecydowanie za późno na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego. Należy się do niego udać zaraz po tym, jak maluchowi wyrosną pierwsze siekacze, czyli kiedy ma skończone pół roku. Sprawdza wtedy czy już zaczęło mu się ząbkowanie i czy przebiega prawidłowo. Pierwsza wizyta jest o tyle ważna, ponieważ rodzice mogą się wtedy dowiedzieć wielu praktycznych informacji na temat dbania o uzębienie swojej pociechy. Takie wizyty powinny się odbywać co 3 miesiące, aby mieć pewność, że dziecku i jego uzębieniu nic nie zagraża. Jeżeli więc na Twoje dziecko czeka pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego, to koniecznie odwiedź nasz gabinet. Zapewniamy, że każdy nasz stomatolog dziecięcy jest doświadczony w obchodzeniu się z najmniejszymi pacjentami.

Większość rodziców przychodzi do dentysty dziecięcego ze swoją pociechą zdecydowanie zbyt późno. Aby bowiem dbać w prawidłowy sposób o dziecięce ząbki i aby były one mocne i zdrowe, podstawą jest regularność wizyt i to już od wspomnianego szóstego miesiąca życia. Poszukując więc takiego stomatologa dziecięcego, zapraszamy bardzo serdecznie w progi naszej kliniki.

Dentysta dla dzieci w Skórzewie i Poznaniu – leczenie dzieci

Stomatologia dziecięca to jedna z głównych specjalizacji naszego gabinetu. Każdy naszych dziecięcych specjalistów wykonuje także czynności związane z profilaktyką i zapobieganiem powstawania chorób. Oferujemy między innymi lakowanie bruzd- czynność, która skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy. Dentysta dziecięcy ustala indywidualnie przebieg każdego z zabiegów z rodzicami, którzy najlepiej znają potrzeby dziecka. Podstawą naszej działalności jest profilaktyka oraz skuteczne leczenie zachowawcze.

Wszystkich naszych pacjentów zachęcamy do korzystania z regularnych przeglądów, które powinny odbywać się 2 razy do roku. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami do naszych gabinetów w Skórzewie i Poznaniu! Jesteśmy do dyspozycji każdego dziecka, jak również i jego rodzica. Odpowiemy na wszelkie, nurtujące pytania, rozwiejemy wątpliwości i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi dentyści dziecięcy, okazali się być dla pociech najlepszym z możliwych wyborem.

Stomatolog dziecięcy w Poznaniu i w okolicach – najlepsza, profesjonalna klinika dentystyczna, skupiająca się w sposób szczególny na uśmiechach dzieci. Doskonały wybór – pełne zadowolenie i w kwestii profilaktyki i samego leczenia.