Endodoncja

W naszym gabinecie oferujemy leczenie kanałowe, inaczej nazywane endodontycznym. Tego typu leczenie wykonujemy w przypadkach, gdy ząb jest martwy lub gdy dojdzie do zapalenia tkanek otaczających ząb (tzw. okołowierzchołkowych). Zanim zakwalifikujemy ząb do leczenia, najpierw należy postawić odpowiednią diagnozę. Wykorzystujemy do tego wzrokowe badanie zębów, testy żywotności oraz badanie radiologiczne, jednak najważniejszym elementem jest rozmowa z pacjentem. Zebranie dokładnego wywiadu jest bardzo pomocne w postawieniu diagnozy i dobrania leczenia.

Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu 1 lub kilku kanałów, poszerzeniu ich, a następnie zamknięciu specjalnym materiałem. Cały zabieg odbywa się w osłonie koferdamu (gumy izolującej leczonego zęba) oraz pod mikroskopem, zapewniającym lepszą widoczność pola zabiegowego. W trakcie wizyty wykonuje się zdjęcia rtg w celu kontroli prawidłowości zabiegu.

Aby zapewnić odpowiednią jakość leczenia nasi lekarze biorą udział w licznych szkoleniach i kursach teoretyczno-praktycznych oraz nieustannie pracują nad poszerzeniem swoich kompetencji i zakresu świadczonych usług.