Protetyka

PrimaDent – profesjonalny protetyk ze Skórzewa i Poznania

PrimaDent oferuje nowoczesne dostępne rozwiązania w dziedzinie protetyki zębowej. Nasi protetycy to doświadczeni fachowcy w tej dziedzinie. Brakujące uzębienie uzupełniają wykorzystując wszystkie dostępne technologie. Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalne uzupełnienie jednego zęba, kilku, czy nawet całej szczęki.

W trakcie pierwszej wizyty lekarz protetyk udzieli wyczerpujących informacji dotyczących możliwych rozwiązań protetycznych. Lekarz wspólnie z pacjentem dokona najkorzystniejszego wyboru zgodnego z jego potrzebami i oczekiwaniami. Protetyk dokładnie też wyjaśni zalety wynikające z zastosowania każdego z rozwiązań. Efektem końcowym jest wybrane przez pacjenta uzupełnienie spełniające oczekiwania.

Rodzaje protez

Wraz z rozwojem stomatologii powstało wiele typów protez, umożliwiając różnorodność w rehabilitacji układu stomatologicznego. Pozwala to na dopasowanie takiego zamiennika, która najlepiej wyleczy problem pacjenta

Protezy zębowe – stałe i częściowe

Protetyk ma w dzisiejszych czasach ogromny wybór różnych substytutów. Dzięki temu ma możliwość przywrócić i poprawić sprawność jamy ustnej szybko i skutecznie. Wśród protez zębowych przede wszystkim się wyróżnia protezy zębowe stałe i ruchome. Wśród pierwszych znajdują się głównie korony, mosty oraz wkłady koronowo-korzeniowe. Protetyk przymocowuje je w taki sposób, że tylko on ma możliwość je ewentualnie usunąć. Są mocowane za pomocą specjalnego cementu albo do zamontowanych już uprzednio implantów.

Niestety nie w każdych warunkach jesteśmy w stanie użyć wyżej wymienionych uzupełnień. Niekiedy jedynym rozwiązaniem są protezy ruchome, które dzielimy na częściowe i całkowite w zależności od tego ile braków zębowych mają uzupełnić. Można je swobodnie wyjmować i wkładać do jamy ustnej.

Protezy ruchome

Ruchome uzupełnienia protetyczne, zgodnie ze swoją nazwą, pozwalają na ich swobodne wyciąganie i wkładanie. Ten typ zamienników posiada wiele rozwiązań i rodzajów, które są dopasowane do konkretnych przypadków stomatologicznych. Wśród najpowszechniejszych protez ruchomych można wymienić szkieletowe, szkieletowe bezklamrowe, oraz nakładowe.

Szkieletowe protezy zębowe są przeznaczone dla osób, których braki zębowe są zbyt rozległe na uzupełnienie ich mostem.

Protezy nakładowe nazywane są także overdenture. Protetyk wybiera ten rodzaj zamiennika głównie w sytuacji, kiedy chce ograniczyć jego ruchomość w pionie i poziomie. Robi się to poprzez całościowe pokrycie korzeni lub ich części w uzębieniu, bądź poprzez wszczepy (najczęściej śródkostne). Dzięki temu ma się pewność, że jest stabilna i mało ruchliwa.

Protezy stałe

Protezy zębowe stałe dzieli się na wkłady koronowo-korzeniowe, korony i mosty protetyczne. Wkłady koronowo-korzeniowe wykonuje się w sytuacji, kiedy pacjent ma znacznie lub całkowicie zniszczone korony zębów.

Korony wykonywane są m.in. po leczeniu kanałowym, na zniszczonych zębach przednich i tylnych, gdy nie ma możliwości odbudowy materiałem kompozytowym.
Mosty protetyczne z kolei mają za zadanie uzupełnić braki jednego lub wielu zębów. Obecnie wykonuje się również mosty oparte na implantach.

Protetyk gwarancją pięknego uzębienia!

Dla wielu osób posiadanie białych zębów ma bardzo duże znaczenie. Odpowiednia pielęgnacja zębów pozwala cieszyć się ich zdrowym wyglądem. W przeciwnym wypadku konieczna może być wizyta u lekarza specjalisty, by je wybielić. Nowoczesne rozwiązania protetyczne to wiele możliwości estetycznej korekty, czy przebudowy przebarwionych i nieprawidłowo ustawionych zębów. Nasi specjaliści przedstawią możliwe rozwiązania i pomogą wybrać najkorzystniejsze, satysfakcjonujące pacjenta rozwiązanie np. wysokiej jakości koronę i licówkę porcelanową. Po leczeniu pacjent osiąga doskonały efekt estetyczny i funkcjonalny.