Domowe sposoby na wybielenie zębów


Białe zęby to oznaka zdrowia, ale również ważny atrybut urody. Dlatego wiele osób szuka sposobów na to, by zapewnić sobie jak najładniejszy uśmiech. Jak to zrobić domowymi sposobami? Jak wybielić zęby sprawdzonymi, dawnymi sposobami? Poniżej opisujemy kilka niezawodnych sposobów.

Domowe wybielanie zębów przy użyciu kurkumy

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wybielanie zębów w warunkach domowych jest ich szczotkowanie przy użyciu kurkumy – przyprawy, która ma właściwości wybielające. To jednak nie wszystko, ponieważ kurkuma wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, więc jej stosowanie może nieść ze sobą wiele innych dobroczynnych właściwości. Jeśli zdecydujemy się na wybielanie zębów z wykorzystaniem tej przyprawy, to należy sięgnąć po jej sproszkowaną formę.

Kurkumę w proszku wystarczy stosować dwa razy w tygodniu, a cała kuracja opiera się na naniesieniu na szczoteczkę do zębów niewielkiej ilości przyprawy i dokładnym szczotkowaniu zębów. Można także dodawać ją do używanej na co dzień pasty lub stworzyć domową naturalną miksturę do wybielania zębów. Do jej przygotowania będziemy potrzebować: łyżkę sproszkowanej kurkumy, łyżkę oleju kokosowego oraz dwie krople olejku miętowego. Wszystkie wspomniane składniki należy ze sobą wymieszać do uzyskania jednolitej masy, a następnie myć nią zęby tak jak zazwyczaj.

Olej – doskonały produkt do płukania jamy ustnej

Inny, również polecany sposób na domowe wybielanie zębów opiera się na wykorzystaniu oleju organicznego, tłoczonego na zimno, nierafinowanego, bez jakichkolwiek dodatków. Tym razem musimy cedzić lub płukać usta olejem, który wpływa na jamę ustną antybakteryjnie, przeciwwirusowo, a także oczyszczająco. Co więcej, to właśnie olej działa dobroczynnie na szkliwo zębów i sprawia, że stają się bielsze. Do płukania możemy wykorzystać różnego typu oleje, lecz najczęściej zaleca się olej kokosowy.

Płukanie ust olejem zaleca się przeprowadzać codziennie rano przed wymyciem zębów zwykłą pastą. Cała metoda opiera się na wlaniu niewielkiej ilości oleju do ust i rozprowadzaniu go po wnętrzu jamy ustnej przez 15-20 minut. Aby zauważyć widoczne efekty, trzeba będzie poczekać około kilku miesięcy.

Domowe wybielanie zębów z wykorzystaniem aktywnego węgla

Oczywiście na tym nie koniec propozycji na domowe wybielanie zębów, ponieważ bardzo wiele osób poleca stosowanie aktywnego węgla. Wybiela on zęby dzięki swojej zdolności pochłaniania zanieczyszczeń, jak również dzięki delikatnemu ścieraniu osadu nazębnego. Aby skorzystać z takiego sposobu, należy zapatrzyć się w aktywny węgiel. Nikt jednak nie powinien mieć z tym trudności, ponieważ węgiel dostępny jest w każdej aptece.

Wystarczy szczotkować w tygodniu zęby pastą z dodatkiem węgla aktywnego, a już zauważymy efekty. Możemy również stworzyć samodzielną miksturę i do jej przygotowania będziemy potrzebowali 2-3 kapsułek węgla oraz łyżkę oleju kokosowego. Składniki wystarczy ze sobą połączyć i otrzymaną miksturą myć zęby.

Soda oczyszczona – popularny produkt do wybielania zębów

Wiele pozytywnych opinii słyszy się również o domowym wybielaniu zębów z pomocą sody oczyszczonej, która mechanicznie czyści zęby z osadu. Owszem, jest to metoda, która może zapewnić zadowalające efekty, ale mimo wszystko jest to ona bardzo ryzykowana. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że stosowanie sody możemy doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, a nawet doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Jeśli mimo to zdecydujemy się na wybielanie zębów sodą oczyszczoną, to warto stosować ją tylko przez bardzo krótki okres.