Grająca szczoteczka do zębów – czy jest skuteczna?


Choć dostęp do dentystów dziecięcych jest bardzo dobry, dzieci wciąż niechętnie ich odwiedzają. Co więcej, nawet zęby myją z przymusu. Producenci akcesoriów do higieny jamy ustnej chcą za wszelką cenę zmotywować najmłodszych do regularnego ich użytkowania. Zapewne stąd pomysł na grającą elektryczną szczoteczkę do zębów.

Jak działa elektryczna grająca szczoteczka do zębów?

Grająca elektryczna szczoteczka do zębów to po prostu szczoteczka, która ma dodatkową funkcję. Jest nią dźwięk wydobywający się z zamontowanego w niej głośnika. Dźwiękiem tym jest muzyka, która z pewnością ma umilać czas spędzany na myciu zębów.

W pomysłowy sposób wymierza czas mycia zębów

Podstawowym zadaniem grającej szczoteczki jest sprytne wymierzanie czasu mycia zębów. Dziecko myjąc nią swoje zęby, wsłuchuje się w muzykę, dzięki której nawet nie myśli o tym, co tak naprawdę robi. Po drugie dzięki tym rytmicznym dźwiękom wie, ile czasu powinno wykonywać tę czynność.

Motywuje do długotrwałego i częstego mycia zębów

Szczoteczka elektryczna i w dodatku grająca to gadżet, który skutecznie motywuje dziecko do częstego i długotrwałego mycia zębów. Zwykła szczoteczka manualna, choćby była niesamowicie zabawnie wykonana, nie będzie tak samo motywować jak właśnie ta, z której wydobywają się rytmiczne dźwięki i miła dla dziecięcego ucha muzyka. Stąd zainteresowanie tego rodzaju szczoteczką u tak młodych osób jest coraz większe.

Czy mycie zębów grającą szczoteczką jest skuteczne?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Szczoteczka elektryczna działa znacznie lepiej niż manualna. Dziecko przy minimalnym wysiłku jest w stanie umyć swoje zęby znacznie dokładniej niż przy użyciu szczoteczki manualnej. Poza tym myje je dużo częściej i chętniej, bo słyszy niecodzienny dźwięk. Dzieciom zwykle szczotkowanie zębów kojarzy się z przykrym obowiązkiem, a przecież tak wcale być nie musi. Co więcej, z użyciem szczoteczki najnowszej generacji, mycie zębów to czysta przyjemność i zabawa na najwyższym poziomie.

Szczoteczka elektryczna grająca to wyjątkowy gadżet, który, choć wygląda standardowo, to ma jednak mnóstwo praktycznych funkcji. Co więcej, jest przystosowana do potrzeb najmłodszych użytkowników. Co wyróżnia ten gadżet albo inaczej, jakie zalety posiada?

  1. Delikatny ruch rotacyjny dopasowany do potrzeb najmłodszych użytkowników.
  2. Bardzo miękkie włosie.
  3. Wykonana z bezpiecznego tworzywa ABS.
  4. Działa bez kabla.
  5. Posiada wymienne końcówki.
  6. Po dwóch minutach szczoteczka przestaje działać.

Podsumowanie

Grająca szczoteczka do mycia zębów to nowoczesny gadżet, który spodobać się może każdemu dziecku. To na pewno szczoteczka, która umili im czas spędzany na dbaniu o higienę jamy ustnej. Z uwagi na to, że jest szczoteczką elektryczną, gwarantuje dokładne szczotkowanie zębów. Wydobywający się z niej dźwięk to motywacja do częstego jej użytkowania. Można wobec tego stwierdzić, że jest skuteczna w działaniu, a więc przynosi satysfakcjonujące efekty w myciu zębów. Teraz wybór szczoteczek tego rodzaju jest bardzo duży. Warto na koniec dodać, że nie są też drogie. W związku z tym każdy bez problemu znajdzie idealną dla swojego dziecka.