Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech?


Aktualnie wybielanie zębów to zabieg możliwy do wykonania na wiele różnych sposobów, zarówno w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie, który dziś można znaleźć w wielu miastach, takich jak Poznań, Skórzewo, Warszawa czy Kraków. Śnieżnobiały uśmiech to dziś marzenie niejednej kobiety i wielu mężczyzn. Wszelkie przebarwienia widoczne na zębach pojawiają się na skutek palenia papierosów, picia kawy czy czerwonego wina. Doprowadzić do ich powstania można szybko i łatwo – Zdecydowanie trudniej jest jednak z nimi walczyć. Warto więc poznać najskuteczniejsze sposoby na ich usunięcie.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Dopracowany makijaż, modne ubrania, ani nawet designerskie dodatki nie zrobią tak dużego wrażenia, jakie zagwarantować mogą śnieżnobiałe zęby. Niestety jednak niektóre nawyki żywieniowe sprawiają, że tracą one pożądany kolor. Na szczęście wybielanie zębów w domowych warunkach jest całkiem możliwe. Trzeba się tylko do niego w odpowiedni sposób przygotować. Metod wybielania jest wiele, ale do najpopularniejszych należą następujące.

Pasta wybielająca

Pasta do zębów dziś nie tylko usuwa zanieczyszczenia i odświeża oddech, ale również wybiela zęby, a przynajmniej o takim działaniu informują producenci. Produkt ten zawiera krzemionkę, która ściera osad, a w tym również szkliwo. Taka pasta właściwie dosłownie nie wybiela zębów, tylko intensywnie je czyści. Pasta wybielająca na przykład skutecznie usuwa nalot papierosowy, dzięki czemu zęby wydają się bielsze. Należy ją jednak używać z ostrożnością, gdyż często powoduje ich nadwrażliwość.

Paski wybielające

Paski wybielające to nowoczesna, choć znana już od lat metoda, której zadaniem jest wybielanie zębów. Nakleja się je na zęby i czeka około 5 minut. Niektóre paski usuwają przebarwienia, a nawet odświeżają oddech. Zazwyczaj stosuje się je rano i wieczorem. Efekty podobno widoczne są już po 5 dniach regularnego stosowania.

Soda oczyszczona lub cytryna

Do bardziej domowych sposobów zaliczyć można stosowanie sody oczyszczonej i cytryny. W przypadku sody wystarczy nałożyć ją na szczoteczkę i umyć zęby jak zwykłą pastą. Podobnie jest z cytryną. Sok z cytryny należy wcierać w zęby za pomocą wacika czy nawet palca. Kwasy, jakie znajdują się w cytrynie, mają właściwości wybielające. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że długotrwałe stosowanie tej metody może przyczynić się do niszczenia szkliwa.

Olej kokosowy i kurkuma

Z oleju kokosowego i kurkumy można przygotować pastę do mycia zębów. Proporcje są następujące – łyżeczka oleju i łyżeczka kurkumy. Wystarczy umyć zęby przygotowaną pastą, a po około 3 minutach dokładnie je wypłukać. Kurkuma ma nie tylko właściwości wybielające, ale również antywirusowe i antybakteryjne.

Profesjonalne wybielanie zębów

Domowe metody, jak to zwykle bywa, nie zawsze są skuteczne, a już na pewno nie gwarantują trwałych efektów. Warto w związku z tym rozważyć profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Może się to odbywać na wiele różnych sposobów. To dlatego pierwsza wizyta skupia się głównie na rozmowie z pacjentem, na podstawie której specjalista wybiera najlepszą metodę. Do popularnych należą:

  • metoda nakładkowa
  • metoda naświetleniowa

W którym gabinecie warto poddać się zabiegowi?

Chcąc skorzystać z usługi, jaką jest wybielanie zębów w gabinecie, trzeba mieć na uwadze to, że w takim mieście jak Poznań i Skórzewo, jest ich wiele. Nie każdy jednak oferuje skuteczne metody. Warto w związku z tym zainteresować się ofertą, którą dla swoich pacjentów przygotował gabinet stomatologiczny PrimaDent. To tu można wybielić swoje zęby bezpiecznie i trwale w stopniu, który usatysfakcjonuje każdego.